12 Faktów Na Temat Wynajmu Camperów W Europie

12 Faktów Na Temat Wynajmu Camperów W Europie

Samochody kempingowe funkcjonują w języku potocznym pod kilkoma nazwami. Generalnie nazywane są samochodami kempingowymi (campingowymi) lub camperami. W Stanach Zjednoczonych nazywa się je RV – Pojazdami Rekreacyjnymi.

12 Faktów Na Temat Wynajmu Camperów W Europie

Motorhome Hire Poland

 

1. Rynek wynajmu samochodów kempingowych w Europie jest zderfagmentowany, co oznacza, że nie ma firm, które działałyby na terenie całej Europy, bądź kilku krajów europejskich. Konsekwencją tego jest brak możliwości wynajmu campera w jednym kraju i zwrotu w innym. Nie ma więc dostawców, którzy oferowaliby odbiór na przykład w Paryżu, a zwrot w Rzymie. Wielu z dostawców wymaga wręcz, aby odbiór i zwrot odbyły się w tym samym centrum dostawczym. Ci, którzy zezwalają na wynajem ‘w jedną stronę’ pobierają za to dodatkową opłatę.

 

2. Stawki za wynajem samochodów kempingowych różnią się w zależnowści od sezonu, najwyższe obowiązują latem, w lipcu i sierpniu. Rezerwacji na sezon letni należy dokonywać najlepiej z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem, bowiem latem popyt na samochody kempingowe zdecydowanie przewyższa możliwości dostawców. Ci, którzy chcą wypożyczyć campera w ramach mniejszego budżetu, zwrócić powinni uwagę na oferty niemieckich dostawców, które są najlepsze w Europie. Ofert zawierających specjalnie zniżki spodziewać się mogą ci, którzy planują długi wynajem – na przynajmniej dwa miesiące. Wielu klientów decyduje się na wypożyczenie campera w Niemczech, podróżowanie po Europie i zwrot w tym samym miejscu w Niemczech. Dostawcy bardzo często zapewniają parking dla samochodów osobowych na czas wynajmu.

 

3. Istotną sprawą, na którą należy zwrócić uwagę, gdy wynajmujemy campera są minimalne okresy wypożyczenia wymagane przez dostawców. W zależności od kraju i firmy wypożyczającej będzie to od minimum 4 do 14 dni. Większość dostawców wymaga jednak minimum siedmiodniowego wynajmu.

 

4. Większośc floty europejskiej jest nowa, dostawcy wymieniają campery regularnie. Oferowane samochody kempingowe mogą być dwuletnie, ale najczęściej zakupione są w danym sezonie. Kampery mają silniki Deasel lub Turbo Deasel pozwalające na ekonomiczną jazdę. Spalanie waha się na poziomie galon na 25-35 mil ( 3,7l na 40-56km) przy normalnej jeździe. Prowadzenie samochodu kempingowego jest łatwe, a zaznajomienie się z jego obsługą nie powinno zająć więcej niż godzinę lub dwie. Większość firm wypożyczających proponuje również krajowy i miedzynarodowy serwis assistance. 12 Faktów Na Temat Wynajmu Camperów W Europie

 

5. Jeśli wypożyczamy samochód w Europie kontynentalnej, większość dostawców zezwala na podróżowanie promami na lokalne wyspy oraz do Wielkiej Brytanii. Pamiętać jednak należy, że obowiązuje tam ruch lewostronny.

 

6. Campery dostępne są w kilku wielkościach, możemy więc znaleźć odpowiedni dla nas model z dwoma do siedmiu miejsc do spania. Z wyjątkiem małych camperów, standardowe wyposażenie obejmuje wydzielony prysznic z toaletą, ogrzewanie, również w części mieszkalnej oraz bojler na ciepłą wodę. Dla tych, którzy podróżują z daleka do miejsca odbioru i mają ograniczone możliwości bagażowe, dostawcy oferują zestawy pościeli oraz wyposażenia kuchennego.

 

7. Wiele przewodników odradza parkowanie campera poza terenami kempingowymi, choć często nie jest to zabronione. Na terenie kampingów można podłączyć samochód kempingowy do prądu i wody. Większość z nich ma wydzielone budynki z prysznicami i toaletami. Szukając miejsc kempingowych warto sprawdzić zasoby internetowe. 12 Faktów Na Temat Wynajmu Camperów W Europie

 

8. Podróżowanie wynajętymi camperami jest możliwe na terenie Unii Europejskiej i Szwajcarii. Dalsze podróże wymagają zgody dostawcy przy potwierdzeniu rezerwacji. W takich przypadkach jest zazwyczaj wymagane dodatkowe ubezpieczenie.

 

9. Do prowadzenia większości camperów wymagane jest prawo jazdy kategorii B, jeśli waga samochodu kempingowego nie przekracza 3,5t. Do prowadzenia największych pojazdów wymagane jest prawo jazdy kategorii C.

 

10. Większość dostawców ma swe siedziby na obrzeżach miast, gdzie łatwiej zaparkować całą flotę. Klienci sami zazwyczaj dostają się do miejsca odbioru. Niektórzy dostawcy oferują bezpłatny transfer z lotnisk lub centrum.

 

11. Odbiór samochodu jest najczęściej możliwy po południu, zwrot natomiast musi nastąpić do południa. To pozwala centrom na przygotowanie pojazdu dla następnych klientów. Procedury odbioru campera mogą potrwać do półtorej godziny, kiedy następuje podpisanie umowy wynajmu, inspekcja pojazdu oraz zapoznanie się z obsługą wyposażenia. Jeśli przyjazd/ przylot następuje późnym popołudniem lub wieczorem, odbór samochodu kempingowego jest najczęściej możliwy w dniu następnym.

 

12. Dostawcy obowiązkowo wymagają pozostawienia depozytu na wypadek szkód. Większość z nich dokonuje tzw. pre-autoryzacji (blokada środków na karcie kredytowej). Zwot depozytu następuje w ciągu 14 dni od daty zakończenia wynajmu. Niektórzy wymagają depozytu w formie gotówki lub czeku i nie honorują kart kredytowych. Szczególy dotyczące metody zapłaty depozytu znajdują się w potwierdzeniu rezerwacji. Dostawcy oferują czasami możliwość redukcji kwoty depozytu pobierając w zamian dodatkową jednorazową opłatę.

12 Faktów Na Temat Wynajmu Camperów W Europie

Visit our Article page for more information.

 

©EU Bookings LTD.

Leave a Reply